Bussmann FWC-32A10F 32 Amp, 600 Volt AC/400 Volt DC
Рейтинг: 5.0/6
25.55 AZN
  • Производитель: BUSSMANN
  • Артикул:
  • Наличие: 18
  • Единица: шт.
Купить сейчас
Manufacturer Bussmann
Catalog# FWC-32A10F   10mm  x 38mm Fuse,
Other Information
Alternate Description T3
Alternate Part Number FWC32A10F
Amperage 32 A
Amperage Rating 32
Application DC Common Bus, DC Drives, Power Converters/Rectifiers, Reduced Voltage Starters
Brand Cooper Bussmann
Case Quantity 1, 10
Catalog Description 32A 600V High Speed 10mm x 38mm Fuse, Ferrule
Change Flag -
Characteristics High Speed
Commodity Description Distribution Fuses-Semiconductor, Rectifier, & High Voltage
Connection Ferrule End X Ferrule End
Diameter 10 Mm
GLOBAL_FEATURES North American Style Fuse, Round; High Speed Characteristics; 600 Vac; 32 Ampere; Interrupting Rating 200 Kiloampere (Symmetrical); Ferrule Terminal; Diameter 10 Mm; Length 38 Mm; Approval Ul 248-13, Ce; Bussmann Brand; Fwc Model; 10 Per Carton
Gross Weight G
GTIN 00051712796484
GTIN Next Lower Level Sub Pack 00051712796484
Height 23.0000
Image Location Fuse Image
In Stock Yes
Indication Non-Indicating
Interrupt Rating 200 Kilo-Amp AC, 50 Kilo-Amp DC
Item Medium Voltage High Speed Fuse
Item Number 79648
Length CM
Model FWC
Mounting Holder
Noun Fuse
Power Loss 7.5 Watt
Select Code FUSES
Size 0.406 In (10.3 mm)Diameter X 1.500 In (38.1 mm) Length